Nabadzība vai jaunais šiks ?

Tiem, kuri mani pazīst, nav noslēpums, ka jau gadiem esmu "second hand" piekritēja un idejas nesēja. Šoreiz stāsts par tā sauktajām humpalām jeb lietotu apģērbu un citu preču veikaliem. 

To ideja aizsākusies no senās humānās palīdzības, kura sabiedrībā pārauga kaunpilnā lietā, valkāt kādam citam nevajadzīgās drēbes. Tomēr saspīlētās finansiālās situācijas vadīti, vecāki joprojām vecāko brāļu un māsu valkātās drēbes lika novalkāt mazākajiem. Nē, nekā nepareiza un nosodāma, tomēr arī bērni grib apziņu, ka šis ir tikai man. Bērni savstarpēji mēdz būt nežēlīgi arī apģērba jautājumos.
Skolas laikā vienaudžu attieksme un stila izjūta arī man lika pievērsties citu risinājumu meklējumiem. Humpalas sniedza iespēju lēti iegādāties apģērbu, kas vienaudžu acīs bija stilīgs. 
Liels bija mans prieks un gandarījums, kad augstskolas gaitās viena otrai spējām parādīt labākas un lētākas vietas, reizēm pārtraukumos masveidā dodoties pērļu medībās.
Gribētos domāt, ka 90to gadu bērni ir mainījuši stila un skaistuma etalonus, vienalga vai Tev kājās ir bikses 50 Eiro vērtībā, vai tomēr 1,50 Eiro. 

Jāatzīst, ka nupat pērļu medības kļūst sarežģītas, jo daudzi veikalu tīkli iepērk arī jaunu preču veikalu atlikumus, neizpārdoto preci un izvieto savos plauktos par mazliet draudzīgāku cenu.

Šajā aspektā ir vērts parunāt arī par Zerowaste un Upcycling idejām. Cik daudz nolietota apģērba Tu izmet gada laikā ? Kādu iepirkuma maisu noteikti - ai šim caurumi, no šī esmu izaugusi, te zole pušu u.c stāsti, kāpēc Tava mode nonāk miskastē. 
Kopš bērnības mani uzskati par apģērbu ir stipri mainījušies. Ja es varētu atļauties nopirkt apavus, kuri spēj izturēt 10 sezonas, es nevilcinātos un tos iegādātos. It īpaši ziemas apavus.  Pašai katru gadu sametas stipri žēl - nopirku ziemas zābakus, sezonas beigās tie vairs nav lietojami. 
Kur likt ?

Ļoti šī zerowaste ideja patīk apģērbos, kas ir sezonāli, nepieciešami īsam laika periodam.Valkāju sev nepieciešamo laiku un vēlāk nododu tālāk citiem nēsātājiem. Netērējam milzu naudu un neizmetam praktiski labu, maz valkātu apģērbu. 

Kas ir Upcycling ? Izmanto lietotus materiālus citu produktu vai materiālu radīšanā. 
Ar šādu ideju ir radusies arī Roku soma, Made by Sandra. Noteikti ieteiktu jaunām šuvējām,kuras mācās audumus un interesantas detaļas iegādāties tieši second hand veikalos. Pašas ideju krātuvē dažas domas gaida izpildījumu, bet skaidrs, ka īsto audumu meklējumos došos uz humpalām, lai gala rezultāts neizdošanās gadījumā nesit pa maciņu, bet izdošanās gadījumā dara dubultu prieku. 

Pēdējā laika iecienītākie veikalu tīkli man ir Gausa un Skandināvs. Simpātisks atklājums, veikalā Humana ir stendiņš grūtnieču apģērbam, tāds gan ir atrodams arī atsevišķos Skandināvs veikalos.

Lai Jums patīkama iepirkšanās un noteikti izstāstiet man par saviem fantastiskajiem second hand atklājumiem.


Komentāri

Ierakstīt komentāru

Šī emuāra populārākās ziņas

10 vienkāršas idejas no dzijas, kas patiks bērniem.

Padomi kā iepirkties humpalās

Kur pazūd grūtnieču apģērbs no humpalu plauktiem?